„Градски утопии“ – имерсивни пърформанси в градска среда

За второ поредно лято градската среда на открито в София ще се превърне в сцена за сюрреалистичния проект „Градски утопии“ на „Театър на сетивата София“. Градските утопии са дългосрочен проект, насочен към осъществяване на артистични намеси и поетични пърформанси в градска среда.  Проектът разглежда и изследва града като естествен декор – мизансцен, в който се случват необичайни творчески интервенции и пърформанси, смесващи изкуството и живота така, че те не могат повече да бъдат ясно разграничени.

 

Това е изкуство на изненадата и неочакваното, което използва изразните средства на сетивния театър, движенческия пърформанс и костюмографията, вписано внезапно в ежедневната градска среда – улици, площади, паркове, градски градини и включващо публиката в активно творческо взаимодействие.

 

Създаден като пробив в баналната повторяемост на ежедневието „Градски утопии“ осигурява минималната доза чудо, изненада и вълшебство, необходими за да си спомним природата си на удивляващи се и удивителни същества, творящи толкова естествено, колкото и дишат.

 

Необичайните, сюрреалистични образи-герои от имерсивните пърформанси, внезапно и още със самото си появяване и по-нататъшното си присъствие, се превръщат в епицентър на заобикалящия ни, добре познат градски декор. Те автоматично привличат погледите, изпълват ума с въпроси, позволяват да бъдат снимани и споделяни в социалните мрежи (превръщайки случайните зрители в сътворци), дават усещане, че наблюдателите им са избрани (по силата на не-случайността) да станат свидетели на някакво тайнство, на сцени, свързващи различни измерения и различни реалности.

 

Тагвайте Sensory Theatre Sofia, когато попаднете и снимате сюрреалистичните герои, и бъдете част от Градските утопии в София и това лято!

 

Няма да издаваме какви ще бъдат героите от проекта Градски утопии, за да ги откриете сами на следните дати и локации:

 

28 юни от 18:30 ч. в Западен парк

 

1 юли от 18:30  ч. в Борисова градина

 

2 юли от 18:30 ч. в градинката на „Св. Седмочисленици“

 

Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Столична община – Лятна програма

Сподели в: