Плевенската филхармония, Люси Дяковска и Милица Гладнишка откриха SoFest

Плевенската филхармония под диригентството на маестро Георги Милтиядов откри есенното издание на традиционния за София SoFest. Програмата на вечерта бе част от националното турне ABBA SYMPHONIE, което вече бе обиколило цяла България със солисти двете неотразими диви – огнената Люси Дяковска и темпераментната Милица Гладнишка.

Проектът на Плевенската филхармония ABBA SYMPHONIE с диригент Георги Милтиядов и концертмайстор Чавдар Вълков бе представен за първи път на клубна сцена. Шоуто излезе извън класическите форми и предложи нов прочит на музиката на обичаната шведска четворка ABBA с камерен оркестров състав и поп гласове. Феновете на ABBA се насладиха на виртуозни изпълнения на емблематични песни като „Mamma Mia“, „Money, Money, Money“, „Take a Chance on Me“, „Gimme! Gimme! Gimme!“, „Dancing Queen“ и много други в аранжимент на Пламен Проданов и маестро Георги Милтиядов. Вечерта се превърна в незабравимо диско изживяване в клубна атмосфера и изискан стил.

На 14 ноември (петък) се представя постановката „За любовта… Мъжката версия“, за която местата са разпродадени предварително. Александър Сано, Дарин Ангелов, Петър Дочев и Петър Антонов въвличат публиката в изумително смешен и покъртително откровен разговор за теми, които рядко се изричат, но силно вълнуват. Спектакълът, по текстове на Яна Борисова и под режисурата на Димитър Коцев-Шошо, впечатлява с мултимедия и брилянтни актьорски изпълнения. На сцената се включва и талантливият музикант Милен Кукошаров.

На 15 ноември (събота) сцената е за групата Cinga Manga Funk, която елегантно съчетава несъвместими на пръв поглед мелодии. Ева Перчемлиева (вокал и перкусии), Ангел Демирев (китари), Петър Миланов (китара), Христо Минчев (бас китара) и Кирил Добрев (барабани) вдъхновяват и провокират с авторски микс от фънк, джаз, прогресив и мотиви от циганския фолклор. За първи път на SoFest те изпълняват песни от предстоящия си албум.

Финалът на фестивала е на 16 ноември (неделя) с големия концерт на „Фондацията“ и младите гласове на България. Редом до обичаните музиканти от формацията застават композиторът и пианист Михаил Шишков и певецът с разпознаваем глас Славин Славчев. Специални гости са петима млади изпълнители – финалисти от „Гласът на България“ и от майсторския клас на Фондацията: Анна Ставрева, Елена Попова-Лени, Натали Стефанова, Сисил Сабри и Никола Янакиев.

Сподели в: