Остават броени часове до големия концерт “Фондацията“ празнува “Щурците” на 55 г.” тази вечер в Летния театър в Бургас. Началото е в 20:30 ч. За първи път от 5 години насам “Шурците” ще бъдат заедно на една сцена, а събитията са част от лятното турне на супер групата “Фондацията”. На сцената към звездните Дони, Кирил Маричков, Иван Лечев, Славчо Николов и Венко Поромански, се присъединяват легендарните Валди Тотев и Георги Марков. Всички те заедно ще изпълнят най-големите хитове на знаменитата група.
“С тези концерти можем да отбележим една невероятна кариера на една от най-обичаните български групи, която остави толкова много музика – цяло национално богатство”, сподели Славчо Николов от “Фондацията” и Б.Т.Р. в интервю преди концерта довечера.
“Радвам се, че в празнуването на 55-ата годишнина от началото на „Щурците“ участват Валди Тотев и Георги Марков. Вече направихме такива концерти в Русе и Варна. Сигурен съм, че и на 21 юли в Бургас, а и всички следващи ще се получат страхотно”, сподели и Кирил Маричков.
Музикантите от “Фондацията” обещават неповторимо изживяване за всички по време на концертите, а турнето им ще продължи само до края на 2022 г.
Супер музикантите гостуват тази вечер (21 юли) в Бургас – в Летния театър, а следват изявите им в Тутракан – на 28 юли, в Пловдив – Античен Театър на 5 август и на “Аполония” в Созопол – на 4 септември.
Дали това ще е сбогуването на “Щурците” с публиката, само историята ще покаже.