Феновете празнуват Световния ден на „Междузвездни войни“

Феновете на космическите приключения празнуват днес. Официално 4 май става международен ден на сагата „Междузвездни войни“ през 2011 година.

Датата е избрана заради игра на думи, свързана с популярната реплика от филма “May the force be with you”. Началото на девиза на джедаите „Нека силата бъде с теб“ звучи почти идентично с „May The 4th“, което в превод от английски език означава четвърти май.

И тази година феновете отдават почит на Силата, но заради ограничителните мерки, свързани с COVID-19, единствено с виртуални възгласи. От всички краища на света в интернет се публикуват различни мемове, изобразяващи главните герои, облечени с маски и лекарски облекла. Послания от Вейдър или Йода за справяне с коронавируса също заливат мрежите.

Сподели в: