Изложба на плевенски художник

На 05 декември 2007 г. в галерия Париж ще се открие изложбата на самобитния плевенски художник Петко Петков.
Авторът е роден през 1945 година, но за своя дълъг творчески път е малко познат на софийската публика.

Експресивно-фигуративните картини на художника са не само колоритно въздействащи, а и третират по оригинален начин както митологични и библейски теми (Даная, Сънят на Божеството, Грехопадение, Битие 4-6, Сузана), така и лични емоции от живота на художника (Ателие, Галерия, Фрагменти).
В изложбата ще бъдат показани дванадесет творби, създадени в периода 1995–2005 година.

С три от изложените картините Петко Петков участва и в миналогодишното “Бианале на малките форми” в гр. Плевен.
Там неговия ярък стил и искрен подход към изкуството са достойно оценени от журито, което му връчва Голямата награда за 2006 г.

Петко Петков е художник, съпреживяващ емоционално всяка една своя творба и поради това той трудно се разделя със своите произведения.
С настоящата си изложба галеристите имат за цел да подкрепят и окуражат един творец, чието изкуство е създадено далеч от светлините на прожекторите.

Картините на Петко Петков ще могат да бъдат разгледани до 19-ти декември 2007 г. както и “он-лайн” в сайта на галерия Париж.

Сподели в: