National Geographic България, брой ноември

Водещата статия в ноемврийския брой на National Geographic България ще ви разкаже за:

Новото настояще на Куба

Притисната от ембаргото на САЩ и краха на СССР през 1991 г., кубинската икономика се срина. Днес помощта на Венесуела едва-едва я крепи. Производството на захар и повечето селскостопански и промишлени стоки рязко е спаднало сред революцията през 1959 г. Най-големите надежди за бъдещ растеж са петролът, никелът… и хората. Туризмът е във възход, както и парите, изпращани от кубинците в чужбина. След половин век под властта на Фидел кубинците живеят с тревожно предусещане за нови възможности и реагират на реформите с вълнение, черен хумор и голяма доза скептицизъм. Този път обаче не очаквайте революция.

В ноемврийския брой на National Geographic България ще прочетете още:

Загадъчните алиани

Алианите в България са затворена общност от около 50 000 души. Те населяват земите ни от поне пет века, но са все още слабо проучени от изследователите, а за повечето българи остават напълно непознати.

Викинги и индианци

Странни влакна прежда помагат да се разкрие изгубен откъс от историята на Новия свят. Тези тънки нишки водят канадска археоложка към забравена глава от историята на Новия свят.

Полет над дюните

Фотографът Джордж Стайнмец прелита с парапланер над най-суровите пустини на планетата, воден от мигриращите пясъци и релефа на дюните.

Гепарди на ръба

Гепардите са потайни и с деликатна конструкция. Не могат да реват. Но тази застрашена котка е добра в оцеляването

Сподели в: