Музика за всички сезони

Само месец след първия си самостоятелен концерт, младата джаз вокалистка Марина Драгомирецкая бе поканена да участва в летния джаз фестивал в Смолян July Jazz, заедно с колегите си Виктор Бенев и Калин Жечев. Два месеца по-късно, Калин и Марина ще имат честта и удоволствието да открият четвъртото издание на Младежки JAZZ Фестивал Димитровград, 2012г.
Фестивалът е част от традиционните "Есенни музикални дни", които тази година ще се провеждат в Димитровград от 22-ри до 24-ти октомври, организирани от Акустично Джазово Трио и Община Димитровград.
Учениците от математическата гимназия в южния град ще имат възможността първи да се срещнат с Марина и Калин, които в понеделник (22.10), от 13.30ч. ще изпълнят за тях популярни световни парчета, облечени в джаз аранжименти. Чистият джаз пък ще завали няколко часа по-късно, когато в Камерна зала КДК от 18.00ч., джаз дуото от глас и пиано, ще поставят стандарти, пречупени през призмата на клавишите на Калин и струните на Марина.
При такива лято и есен, как да не очакваш зимата с нетърпение?

Сподели в: