На 10 декември в зала 1 на НДК ще се срещнем с огнената танцьорка Исабел Байон, която ще ни разкаже приказка за далечна Севиля.
Спектакълът “Tan Solo Flamenco” се осъществява с любезната подкрепа на Посолството на Испания.
Трудно е да се опише живата красота на танца и то на фламенко танца от Севиля, въплътена в Исабел Байон.
Изящество, елегантност и мощ струи от всяко движение на Исабел Байон, която живее с танца от пет годишна възраст и може би още тогава в школата на сто процентовата севиляна, нейната преподавателка Матилде Корал, малката Исабел намира своето призвание. Да танцува! Да танцува фламенко и то така както го правят в Севиля от век насам с огнена сила и чувственост! Високо вдигната глава, ръце във висините, кокетни движения на раменете и ханша, прецизна работа с краката, с респект към песента.
От началото на века до днес толкова много велики школи и танцьори се раждат и допринасят за развитието на фламенко танца. Формирането на всеки един изпълнител става в различна среда и контекст и това дава отражение в начина му на движение и изказ. И развитието и отликите в танца идват от самите фламенко артисти. За фламенко танца и неговото изящество и мощ могат да се напишат много страници и все ще бъдат недостатъчно. Защото фламенкото не може да се обясни. Трябва да се почувства и изживее.
И затова ще ни помогне една от видните представители на това изкуство фламенко танцьорката, Исабел Байон, която пристига в София след 3 дни, за да представи спектакъла си “Tan Solo Flamenco” на 10 декември в зала 1 на НДК.
Билети за спектакъла могат да се намерят в мрежата на Тикет Плюс (www.ticketplus.bg).