Филмовата академия за зрители е съвместен проект на Американска фондация за България и Съюза на българските филмови дейци. Осмата прожекция за 2007 е на 21 август, вторник, от 18.30 часа в Дома на киното.
На нея ще бъде показан уникалният френски документален филм на Люк Жаке “ПОХОДЪТ НА ИМПЕРАТОРИТЕ” за битката за оцеляване на породата пингвини, наречени императори, на най-негостоприемното място на земята. Историята на техния жизнен цикъл, с любовта и създаване на потомство, е невиждан урок за чудото на живота, а разказвачът е големият американски актьор Морган Фрийман.
Този тъжен, весел и дълбоко вълнуващ филм е отличен с “Оскар” за най-добър документален филм, като общо е получил 11 най-авторитетни награди и 10 номинации.
Лектор – Георги Данаилов, кинодраматург и писател
ВХОД СВОБОДЕН! Безплатни пропуски на касата в Дома на киното, на 20 и 21 август, понеделник и вторник след 14 часа.
http://www.filmmakersbg.org/film-academy.htm