Програмата на Студио 5 от 17 до 24 март 2012
Приказно утро с Мариета и Марионета!
На 17 март, събота, от 11 часа Студио 5 ви кани отново на приказното утро на театрална къща „Мариета и Марионета”!
Ние искаме да разкажем приказка на вашето дете – и то каква! Приготвили сме куклен театър за всички малчугани, с много любов, народни мъдрости и щипка магия. Моля, моля – не всеки ден ще видите как оживяват любимите детски герои и разказват сами своите приключения и патила. А на 17 март ще имате възможност да видите „Храбрият оловен войник" – най-смелата сред приказките!
А след приказката идва и едно весело предизвикателство за милиони – детският конкурс „Моята кукла-звезда”! Първи и единствен по рода си, за да може да развихри вашето дете фантазията си. И сега въпрос към всички малчугани – може ли да пее твоята кукла? А да разказва приказки? Нима може да прави смешки! Ела на 17 март и ни покажи – направи твоята кукла звезда!
А защо не и да празнувате празника на вашето малко слънчице с нас? Музика, анимация, игри – и още много – на приказното утро в Студио 5! Какво по-прекрасно за рождени дни, именни дни или просто делнични дни!
На 17 март, събота, от 11 часа. Със специалното съдействие на шоколадова фабрика Анимекс 98!
Билети: 8 лв. на касата на билетен център НДК, в Студио 5 и онлайн чрез www.eventim.bg и www.ticketstream.bg.
Разбираш ли ме правилно – нова година, нов смях с Георги Мамалев
Той ви разбира – а вие него? Неповторимият български комик Георги Мамалев ще ни забавлява с моноспетакъла си „Разбираш ли ме правилно?” на 17 март от 19 часа в Студио 5. Постановката се състои от осем монолога от живота на осем различни герои, поставяйки пред зрителите въпроси за живота и ежедневието им с много хумор и ирония. Театърът не само цели да разсмива до сълзи, той помага и да се замислим. И именно в това се крие чарът на „Разбираш ли ме правилно?” и посланието на моноспектакъла.
Режисьор е незабравимият Андрей Баташов, музикалното оформление е дело на композитора Асен Драгнев, а сценарият е на Весел Цанков и на Георги Мамалев.
Заповядайте на 17 март в Студио 5 за поредната доза вдъхновение и радост от Георги Мамалев. Начало – 19 часа, вход – 10 лв.
Почит към Луис Армстронг: Венци Благоев и всички Диксиленд звезди
Mark the date: 17 март е денят, в който не просто ще почетем една звезда – Луис Армстронг, а ще съберем и цяло истинско съзвездие, за да го направим! От 22.30 в Студио 5 ще се върнем към най-златните години на джаза – ще направим не просто концерт, а истинско пътуване във времето.
Формацията е събрана специално за този концерт с идеята да представи най-значимите познавачи на стария джаз у нас, фронтмени на най-добрите групи в този стил у нас. В програмата – творби на Луис Армстронг, Джо Кинг Оливър, Фетс Уолър, Доминик Джеймс Ла Рока и много други, които карат сърцата ни да туптят в най-обичания от нас джаз ритъм.
А след концерта, точно в полунощ, ще има хот джаз джем сешън, воден от неуморимия Венци Благоев. Очаква ни един истински празник на рагтайма, диксиленда и суинга! Начало 22.30, място – Студио 5.
Владимир Радулов – пиано, вокал ("Университетски рагтайм бенд")
Невилиян Гемижев – кларинет, вокал ("Александров рагтайм бенд" & "Фантазиаланд дикси бенд")
Крум Калъчев – барабани, вокал ("София дикси суинг")
Цветомир Цанков – вокал, банджо („Роял Дикси Бенд” & "Суинг дикси бенд „Габрово”)
Александър Борисов – цугтромбон ("Фантазиаланд дикси бенд")
Веселин Веселинов-Еко – контрабас ("ВБ хот джазтет" & "ПББ")
Венци Благоев – тромпет ("Университетски рагтайм бенд" & "Фантазиаланд дикси бенд")
Билети – 10 лв. онлайн от www.eventim.bg, www.ticketstream.bg, www.ticketplus.bg, както и в Студио 5 преди началото на събитието.
Не забравяйте да си направите и резервация – на тел. 02/963 1254.
ЖАР Театър представя: Как Пижо и Пенда изгониха зимата
Студио 5 отново отваря приказни врати за Жар театър и тяхната различна приказка, която като чародейка ще ни омая и въвлече в историята си – и то точно навреме за края на лютата зима! На 18 март посрещаме пак пролетта!
Увлекателно и изпълнено с неочаквани обрати приключение в света на българския фолклор където Слънцето и Зимата се борят за надмощие подпомагани от надарените с магическа сила бял и черен козел, месеците Голям и Малък Сечко, Баба Марта едно смело врабче и разбира се децата от мартеничките – Пижо и Пенда.
За да удължи престоя си на земята Зимата открадва магическия бял козел на Слънцето. Слънцето се разболява от мъка и това довежда до пълно объркване на календара. На всякъде по земята вилнеят хали и студ, цветята измръзват. Голям и Малък Сечко безчинстват по пътищата, стъпкват цветовете на дърветата и нападат беззащитните селяни. Баба Марта спи дълбоко и изобщо не подозира какво става.
За да се избавят от това зло, хората извикват на помощ Пижо и Пенда – доброто и смело момче и умното, красиво момиче от мартеничките, които винаги са готови да се притекат на помощ. Така и става. Пижо и Пенда разбуждат заспалата Баба Марта, качват се в небесния дворец на Слънцето, освобождават Белия козел от владенията на Зимата. Сечковците и Зимата преследват Пижо и Пенда. В двубоя си със Зимата Пижо едва не загива, но в края на краищата белият козел е върнат на Слънцето и хармонията в природата и календара е възстановена.
В този забавен и динамичен спектакъл с увлекателна фабула, силен драматичен заряд и много хумор, децата ще научат колко е важно да не се огъваш пред трудностите и да си готов да помогнеш на другите.
Използват се средства на етно-пантомимата, кукления театър и словото. Костюмите и сценографията са ръчно изработени в духа на българските фолклорни традиции.
Режисьор: Елена Пап
Автори: Елена Пап, Пламен Георгиев
Участват: Пламен Георгиев, Данчо Колев, Елена Пап, Диана Иванова и доброволците по програмата „Младежта в действие“ на Европейската Комисия: Барбара Симани (Унгария), Леонард Кортана (Франция), Мойца Майър (Словения) и Оана Тамаш (Румъния)
ТТП: Небойша Китанович (Сърбия), Мишел Томпсън (Ирландия)
Очакваме ви в НДК, вх. А3 за новата поредица приказен театър за малки и големи!
Билети – 5 лв. за деца, 7 лв. за възрастни – онлайн www.eventim.bg, www.ticketstream.bg, www.ticketplus.bg, както и в Студио 5 преди началото на събитието.
Не забравяйте да си направите и резервация! На телефон 02/963 12 54.
Диалози плюс
Георгита Бояджиева – виолончело, Росен Идеалов – кларинет, специален гост: Ростислав Йовчев – пиано
На 1 март 1997 г. едно изпълнение на „Багатели „ от К.Илиев поставя началото на съвместната творческа дейност на Георгита Бояджиева и Росен Идеалов. От този момент дуото присъства неизменно както в концертния живот на страната, така и на концертните подиуми в Австрия , Германия , Унгария, Румъния.
Многократното изпълнение на седемте багатели провокира утвърдени, но и по-
млади български композитори .да напишат специално произведения за кларинет и виолончело, което обогати репертоара на този ансамбъл и реално създаде един нов жанр в камерната музика.
Ростислав Йовчев е един от най активно концертиращите български
майстори на клавирното изкуство. Лауреат на наши и международни конкурси в Испания и Италия. Активно концертира като солист и камерен изпълнител в страната и чужбина. Има богата звукозаписна дейност и многобройни участия в грамофонни плочи и компакт-дискове.
Каним ви – на чаша вино – в Студио 5 на 18 март от 18 часа – на Диалози плюс. Георгита Бояджиева и Росен Идеалов представят компактдиска си „Диалози”, а в допълнение – страхотно концертно изпълнение, заедно с вещия Ростислав Йовчев.
В програмата ще чуете:
Георги Арнаудов
Петър Петров
Christoph Graupner
Велислав Заимов
Paul Hindemit
Константин Илиев
Билети – 6 лв. за студенти, 10 лв. за възрастни, онлайн www.eventim.bg, www.ticketstream.bg, www.ticketplus.bg, както и в Студио 5 преди началото на събитието. Билетът включва чаша вино.
Не забравяйте да си направите и резервация – на тел. 02/963 1254.
МОСТЪТ
Превод АТАНАС СУГАРЕВ
Постановка СТЕФАН ДАНАИЛОВ
Режисьор РОСИЦА ОБРЕШКОВА
Сценография РАЛИЦА РУСЕВА
Музикална среда САВА ДРАГУНЧЕВ
Участват САВА ДРАГУНЧЕВ и ХРИСТО ТЕРЗИЕВ
„Двама мъже, застанали на мост, при пълнолуние"…Само си ги представете…Не можете? Е, ние ще помогнем. На 18 март от 21 часа, Сава Драгунчев и Христо Терзиев ще са в „Мостът” – новата театрална постановка по Стефан Данаилов и премиерно за клуб Студио 5.
Пиесата Le Pont е от белгийския актьор и драматург Лоран ван Ветер. Написана през 2000 г., тази комедия разкрива съдбата на двама души с обща цел – самоубийство. Заплетеният сюжет и перфектният диалог, поставени в почти мистична среда, разказват историята на двама донкихотовци в трескаво дирене на любовта към живота.
"Мостът" се играе за първи път в България през юли 2006 г. в постановка на Стефан Данаилов като част от годишния изпит на негови студенти от класа му по "Актьорско майсторство" в НАТФИЗ. В нов вариант спектакълът се игра първо в Народния театър, преди да акостира при нас – в НДК, вх. А3. Очакваме с нетърпение представянето на младите таланти на наша сцена и приветстваме тази нова постановка – защото за нас и театърът има значение!
Билети – 10 лв. на касата на билетен център НДК и онлайн www.eventim.bg, www.ticketstream.bg, www.ticketplus.bg, както и в Студио 5 преди началото на събитието.
Не забравяйте да направите резервация – на тел. 02/963 12 54.
Dolce Vita by Old Gold Band
Студио 5 посреща уникалните джаз музиканти от Оld Gold Band този път на 19 март от 21 часа. Групата, създадена през 2007 г., вече завладя сърцата на публиката ни с Dixie програмата си, както и с трибюта си към Луис Армстронг по случай 110-годишнината от рождението му и сега ще ни зарадва с най-нежната джазова програма – Dolce Vita и много любов в джаза.
Убедени вече в майсторството на Оld Gold Band, не се и съмняваме, че това ще бъде поредният им силна изява.
Магията на суинга и би-бопа са идеалният акомпанимент за тази автентична джаз вечер, която ще ни пренесе през 40-те години на миналия век. Във времето на Чарли Паркър и Дизи Гилеспи, в нощен Ню Йорк, с улици, миришещи на дъжд и асфалт и вещаещи музикални джаз приключения.
Оld Gold Band е в състав:
Генчо Въртовски – тромпет
Атанас Хаджиев – кларинет и тенор саксофон
Цветан Троянски – тромбон
Кирил Жечев – пиано
Митко Гидишки – контрабас и бас китара
Васил Василев – барабани
Очакваме ви за една виртуозна вечер, любовно обяснение към джаза и към неговата публика – на 19 март от 22 часа, само в Студио 5. Истински сладък живот с най-нежните джаз парчета.
Билети: 10 лв. онлайн чрез www.eventim.bg и www.ticketstream.bg и в Студио 5 преди началото на събитието.
Group VAKALI: DRUM AND DANCE PERFORMANCE IN CLUB
20 март е премиерната дата за най-новата продукция на група Вакали – Drum and Dance Performance in Club! За първи път в България, с участието на публиката и специално създадено за клуб – с много заряд и безкрайна енергия – Студио 5 ще бъде центърът, с чийто ритъм ще тупти сърцето на Земята.
Група Вакали е създадена през 2000г. от Явор Дойчинов с идеята за нов музикално-танцов формат, в който изпълнителите се подготвят да бъдат музиканти и танцьори едновременно. Репертоарът на групата представлява своеобразно дръм-шоу от инструментални и танцови изпълнения, които интерпретират българските ритми и неравноделни размери със съвременните изразни средства на музиката и танца. „ Вакали” означава „разпалващи” и се отнася за чувства и емоции, предизвикани в публиката от разтърсващ саунд и атрактивна танцова лексика.
Уникалният стил на групата се дължи на оригинална музика и хореография и иновативен подход в използването на музикалните инструменти и танцовия реквизит.
Живият контакт с публиката цели не просто да представи една добра програма, а да покаже художествена концепция и колорит, които взаимодействат с публиката на различни пластове в дълбочина, „разпалват” емоционално и оставят трайно това усещане във времето.
Именно на това ще бъдем свидетели на 20 март от 19 часа – с най-новия – Drum and Dance Performance и ударната сила на Вакали.
Билети – 8 лв. на www.eventim.bg, www.ticketstream.bg и www.ticketplus.bg, както и на касата на Студио 5 преди началото на концерта.
Не забравяйте да си направите и резервация! На телефон 02/963 12 54.
Bossa Nova
Морски полъх и вълна боса нова ще залее сцената ни с концерт на Павел Терзийски (вокал) и Михаил В. Йосифов (китара) на 20 март от 22 часа. Дори ако за миг си помислите, че в града е скучно и сиво – то не се колебайте, а елате на концерт в нашата малка Ипанема – Студио 5, НДК, вх. А3.
Бразилските ритми, изпълнени на оригинален португалски език създават много настроение, вдъхват енергия и събуждат за живот. Музиката на Жобим – един проект, който се потапя в света на боса нова – свят пълен с любов и тъга, море и плажове. Музиката, която гали сетивата, празнувайки всички цветове на живота.
Билети: 8 лв. онлайн чрез www.eventim.bg, www.ticketstream.bg и www.ticketplus.bg и в Студио 5 преди началото на събитието.
Не забравяйте да си направите и резервация! На телефон 02/963 12 54.
Delta Roosters за първи път на сцената на Студио 5
Истинска блус вечер, каквато само Delta Roosters могат да ни предложат – това ще е 21 март от 22 часа в Студио 5.
Най-страхотната музика от сърце и душа за първи път на наша сцена – несъмнено събитие, което очакваме с нетърпение, за да се потопим в ново музикално измерение.
Както казват те самите за себе си:
„И всичко започна от Делтата….
Преоткривайки автентичното звучене на старите майстори на блуса, Delta Roosters се стремят да предадат искреността и чувството, с които тази музика е пропита. За това помага невероятната хармоника на финландския майстор Ееро Турка, нежната китара на Петър Георгиев-Пешето, страстният глас на Тони Серкеджиев и необичайното за нашите ширини, но прекрасно звучене на добро-китарата на мулти-интструменталиста Мишо Шишков.”
Detla Roosters са:
Петър Георгиев – Пешето – китара
Антон Серкеджиев – вокал, китара
Мишо Шишков – добро китара, пиано, хармоника
Ееро Турка – хармоника
Билети: 7 лв. онлайн чрез www.eventim.bg и www.ticketstream.bg и в Студио 5 преди началото на събитието.
Не забравяйте да си направите и резервация! На телефон 02/963 12 54.
SouthWick
На 22 март от 22 часа фънк бандата SouthWick обещава незабравима вечер за всички, които дойдат в Студио 5. Момчетата са подготвили не една и две нови "авторски пиеси" и твърдо са решили да зашеметят публиката с много фънки атмсофера, взривоопасни парчета, импровизации, танци и… още нещо!
Какво е то? Ела и ще разбереш!…
SouthWick са: Божидар Василев – TromBobby (бенд лидер, тромбон, вокал), Денис Попстоев (алт саксофон), Волен Милчев – VoLion (вокал),Михаил Филипов (клавишни), Симеон Петрунов (бас), Деян Илиев (ударни) и Александър Славчев (китара).
Билети: 7 лв. онлайн чрез www.eventim.bg, www.ticketstream.bg и www.ticketplus.bg и в Студио 5 преди началото на събитието.
Не забравяйте да си направите и резервация! На телефон 02/963 12 54.
Големите – 23 март, програма 14 и много смях
Искате да паднете от смях? Прекарайте една различна вечер с Големите и тяхната нова програма 14, изпълнена със скечове, пародии на популярни предавания и сериали – stand up comedy от класа!
Комедийната вечер с „Големите” в Студио 5 е точно това, което обещава да бъде и нито по-малко! Много забавление, хапване и пийване, живи емоции, участие на публиката, импровизации, много изненади – това ви предлагат младите актьори от „Големите”.
Публиката има възможност да се изяви на сцената в играта „ОPEN MIC” и да разкаже своя история или виц и да спечели награда!
Само сега ще видите обичаната от всички, с невероятното си чувство за хумор звезда Катерина Евро в компанията на младите си колеги. Какво повече ви е нужно освен една разхлаждаща смехотерапия?
Време е за смях, смях с "Големите" и Катето Евро! Очакваме ви!!!
Билети: 10 лв., на касата в Студио 5 преди началото на събитието и онлайн чрез www.eventim.bg и www.ticketstream.bg, www.ticketplus.bg.
Резервации на тел. 02/ 963 12 54.
Ангел Заберски и Биг Бенд Брас Асоциация FEAT. Христо Йоцов и Стоян Янкулов-Стунджи
Брас Асоциация са това, което ние, в Студио 5, си мечтаем да бъдем, като порастнем – големи, шумни, забавни и с многобройни почитателки! И докато ние благородно им завиждаме, те не спират да ни радват с лайфове. Обаче – нищо няма да е такова, каквото мислите, защото на 23 март от 22.30 момчета ще излязат не с един, а с двама барабанисти и то от световна класа. Очаквайте неочакваното – Христо Йоцов и Стоян Янкулов-Стунджи заедно на барабаните в няколко експлозивни серии от джаз музика.
Брас Асоциация са:
Михаил Йосифов, Милен Петров, Мартин Ташев, Тодор Бакърджиев и Владимир Митин – тромпети; Велислав Стоянов, Божидар Василев, Димитър Стоев, Кирил Зафиров – тромбони; Димитър Льолев – алт саксофон, Денис Попстоев алт саксофон, Атанас Хаджиев тенор саксофон, Венко Георгиев – тенор саксофон, Сергей Сергеев – баритон саксофон; Стоян Янкулов – барабани, перкусии, Димитър Шанов – контрабас и Ангел Заберски – пиано, аранжимент и композиции
Ще представят виртуозни изпълнения на авторски пиеси, специално композирани за бенда от Маестро Заберски, както и произведения на Ленард Бърнстейн, Дюк Елингтън и още много „икони” в джаза. Концертът им носи определенията „бутиков” и „уникален”, потвърждение за което са думите на музикантите от „De Phazz”: „Бендът е един от най-страхотните, с които сме свирили досега. Те стават направо за Холивуд”.
Бендът е съставен от есенцията на джаз музикантите у нас и е единствен по рода си. Съставът е от 17 инструмента: 5 тромпета, 5 саксофона, 4 тромбона, бас, барабани и пиано. Брас Асоциация Биг Бенд е един от най-многобройните частни състави у нас, който чрез активната си концертна дейност доказа ниво характерно за световните сцени.
До музиката на Ангел Заберски и Брас Асоциация Биг Бенд може да се докоснем както чрез големите фестивални джаз проекти, така и чрез синия джаз салон на Студио 5. Концертът им е на 23 март, 22.30 часа.
Билети – 10 лв., www.eventim.bg, www.ticketstream.bg и www.ticketplus.bg, както и на касата на Студио 5 преди началото на концерта.
Не забравяйте да си направите и резервация! На телефон 02/963 12 54.
Буратино – детски театър по Алексей Толстой
Малко дървено човече с „дълъг, любопитен, остър нос”, с бяло-червена шапка с пискюл, облечено в червена блузка с бяла яка… Знаете кой е той, нали?
Палавата дървена кукла Буратино ви очаква в Студио 5 на 24 март от 11 часа както за най-малките, така и за големите.
Детският театър по Алексей Толстой ще бъде игран за първи път на сцената ни. Той е създаден през далечната 1994 г. – и сега, толкова години по-късно ще пресъздадем магията му отново! Потопете се във веселата интересна история на Буратино, заедно с:
Павла Сивова, Теодора Илиева, Ния Русева, Виолета Христова, Марияна Колева, Кристиян Макаров, Валентин Пороманов
Режисьор: Тодор Янкулов
Музика: Тодор Янкулов
Билети – 5 лв. за деца, 7 лв. за възрастни от www.eventim.bg, www.ticketstream.bg, www.ticketplus.bg, както и на касата на Студио 5 преди началото на концерта.
Още по темата: