Премиера на "Прелестни създания"

Премиера: 15 февруари 2013 г.
Режисьор: Ричард Ла Гравенезе /“Послепис: Обичам те“, “Гласове на свободата“/
Сценарист: Ричард Ла Гравенезе /“Вода за слонове“, “Послепис: Обичам те“, “Повелителят на конете“, “Мостовете на Медисън“, “Кралят на рибарите“/
Продуценти: ЪРУИН СТОФ /“Вода за слонове“, “Аз съм легенда“, “Матрицата“/, АНДРЮ КОСОУВ /“Невидима зона“, “Послепис: Обичам те“/, БРОДЪРИК ДЖОНСЪН /“Невидима зона, “Послепис: Обичам те“/, МОЛИ СМИТ /“Послепис: Обичам те“/
Участват: Алдън Ерънрайк /“Stroker“/ Алис Енглърт /“Singularity“/, номинираната за “Оскар“ Виола Дейвис /“Ужасно силно и адски близо“, “Южнячки“/, носителят на “Оскар“ Джереми Айрънс/“Умирай трудно 3“, “Цар Лъв“/, Еми Росъм/“Showtime’s Shameless“/ носителката на “Оскар“ Ема Томпсън /“Хари Потър и даровете на смъртта“ части 1 и 2, “Съзряване“, Бавачката Макфий“, “Наистина любов“/, Томас Ман /“Хензел и Гретел: Ловци на вещици“/

Итън Уейт (Алдън Ерънрайк) е тийнейджър от малък град в Американския Юг, който мечтае да избяга от твърде обикновения си живот. При срещата си с непознато и тайнствено момиче, той е неустоимо привлечен и открива в Лена Дюшан (Алис Енглърт) момичето, за което винаги е мечтал. Без и двамата да подозират, те са неразривно свързани от свръхестествени събития, случили се дълго преди да бъдат родени. Заедно започват да разкриват тъмни тайни за себе си, своите семейства и злокобния град, в който живеят.
С наближаването на 16-тия рожден ден на Лена нещата започват да излизат от контрол. Тя прави пред Итън трудното признание, че е вещица и го предупреждава, че силите на Светлината и Мрака скоро ще влязат в схватка, за да я привлекат към доброто или злото. Чувствата на Итън остават все така силни и изплашена за сигурността му, Лена прави саможертвата да изтрие любовта им от паметта му. С приближаването на Мрака, съдбовната връзка между двамата ще принуди Лена да избира между спасяването на Итън и запазването на всичко друго, което й е скъпо.
“Прелестни създания“ е филм с много въображение, на моменти мрачен, в други – забавен, една приятно мистична и съвременна романтична фантазия за обикновено момче, влюбено в могъща магьосница, която иска да е нормална, и за опасната тайна, която завинаги променя живота им.
„Прелестни създания” е първата книга от поредицата „Хроники на чародейците”, част от която са и „Прелестен мрак” и „Прелестен хаос”. ИК „Кръгозор” е издател у нас на всички книги от поредицата и на 28 януари, зарадва многобройните читатели със специален бандерол върху книгата „Прелестни създания“ и премиера на третата книга – „Прелестен хаос“.

Сподели в: