„Дарът на терапията“ от америаканския психоаналитик Ървин Д. Ялом е проницателно четиво, в което съвременният читател може да намери отговор на въпроса как да преодолее вътрешните си конфликти и болки. Откъс можете да прочетете тук.
Книгата е от изделство "Колибри", превод: Людмила Андреева, 328 стр., цена: 18 лв. Написана с грижа за бъдещето на психоанализата,обобщаваща клиничната дейност на Ялом тя блестящо съчетава експеримент и философия, позовавайки се на наследството на Епикур, Фройд, Ницше, Шопенхауер и Спиноза. Като се уповава на своя уникален опит и разказваческо умение, авторът изследва различните подходи – практически, философски и емоционални, които присъстват във всяка терапия.
Ървин Д. Ялом (1931) е сред родоначалниците на груповата психотерапия. Всепризнат е като свободомислещ интелектуалец и иконоборец. Почетен професор в Станфордския университет, автор на високо ценени от критиката бестселъри, изключително търсен психиатър и терапевт, той живее активно и днес. С годините успява да примири двете си големи страсти – писането и психотерапията. И го постига, защото е убеден, че целта им е една и съща: да помагат на хората по пътя към повече свобода и спокойствие. През 2013 г. „Колибри“ издаде една от най-магнетичните му творби – „Когато Ницше плака“.
Прочетете още:
"Да поемеш отговорност" от психотерапевта Натаниъл Брандън