Вкусни ястия и райски ябълки участват в празника на село Хрищени

На 22 ноември, от 11 ч.,  в с. Хрищени, Старозагарска община и област за осми път ще се проведе Празник на райската ябълка. Традицонното събитие се е превърнало в емблема и символ на селото.

Началото ще бъде дадено с тържествено вдигане на  вдигане на знамената пред кметството, след което литургия ще отслужи отец Николай.

В програмата на празника специално място е отредено на музикалните поздрави на талантливите възпитаници на ОДЗ „Лилия“ и ОУ „Христо Ботев“. За доброто настроение на присъстващите на откритата сцена ще се изявят самодейци от читалищата в Калояновец, Даскал Атанасово, Дълбоки, Крън и др.

И тази година, традиционно, няма да бъде пропусната и най-атрактивната част – конкурсът за най-голям добив и за най-едър плод. В пенсионерския клуб ще бъде подредена кулинарната изложба с характерни за Хрищени ястия, в която своя майсторлък ще покажат местните домакини.

Организатори на проявата са кметството на село Хрищени и НЧ „Стефан Генчев – 1901“.

Село Хрищени се намира на 7 км североизточно от град Стара Загора.

Сподели в: