Програма на DA Fest и NE Fest – вход свободен

Вижте цялата програма на DA FEST за 10-14 септември.  Всички събития се провеждат в Националната художествена академия, ул. Шипка 1, София. Всички събития са с вход свободен.

10 септември, вторник

18:30 – 19:00 Откриване на DA FEST 2013 и обявяване на наградените филми от конкурса “Всичко е добре, когато започва добре” на Societe Generale Експресбанк и DA Fest – Галерия Академия
19:00 – 21:00 Изложба – Галерия Академия и др. пространства
19:00 – 21:00 Филмова & видео програма – Фоайе пред ателие 7
19:00 – 21:00 Прожекция на филми от конкурса “Всичко е добре, когато започва добре” на Societe Generale Експресбанк  & DA Fest – Ателие 7

20:00 – 22:00 Концерт-пърформанс  на група Smallmаn за откриването – Вътрешен двор на Академията

11 септември, сряда

11:00 – 20:00 Изложба – Галерия Академия и др. пространства
11:00 – 19:00 Филмова & видео програма – Фоайе пред ателие 7
11:00 – 18:00 Прожекция на филми от конкурса “Всичко е добре, когато започва добре” на  Societe Generale Експресбанк & DA Fest – Ателие 7
19:00 – 20:00 Презентация на Пьотр Вижиковски – Ателие 7
20:00 – 20:30  Пърформанс на “Видео камера” на Геум-Хюнг Джеонг – ателие 56
20:30 – 22:00 DJ/VJ парти с КEi и RJ Fischer – Двор на Академията

12 септември, четвътрък

11:00 – 20:00 Изложба – Галерия Академия и др. пространства
11:00 – 19:00 Филмова & видео програма – Фоайе пред ателие 7
11:00 – 18:00 Прожекция на филми от конкурса “Всичко е добре, когато започва добре” на  Societe Generale Експресбанк & DA Fest – Ателие 7
18:30 – 19:00 Презентация на уъркшопа на Роб Фишър " Въведение към визуално кодиране  " – Ателие 7
19:00 – 20:00 Презентация на Бернд Опл – Ателие 7
20:30 – 22:00 Аудио-визуален пърформанс на Георги Ружев – Двор на Академията

13 септември, петък

11:00 – 20:00 Изложба – Галерия Академия и др. пространства
11:00 – 19:00 Филмова & видео програма – Фоайе пред ателие 7
11:00 – 18:00 Прожекция на филми от конкурса “Всичко е добре, когато започва добре” на  Societe Generale Експресбанк & DA Fest  – Ателие 7
19:00 – 20:00 Презентация на Петер Уилям Холден – Ателие 7
20:00 – 20:30  Пърформанс на Марко Донарума „Музика за плътта II” и Зловещо – Ателие 54

20:30 – 22:00 – DJ/VJ парти с Phormatik visual lab – Двор на Академията

14 септември, събота

11:00 – 20:00 Изложба – Галерия Академия и др. пространства
11:00 – 19:00 Филмова & видео програма – Фоайе пред ателие 7
11:00 – 17:00 Прожекция на филми от конкурса “Всичко е добре, когато започва добре” на Societe Generale Експресбанк & DA Fest – Ателие 7
17:30 – 18:30 Презентация на „Компютърно пространство“ и наградени проекти от форума – Ателие 7

18:30 – 19:00 Презентация на уъркшопа на Сибин Василев и Фабиан Блайш "Едисон " – Ателие 1
19:30 – 20:00 Презентация на уъркшопа на Марко Донарума – 10-то чувство, Биофизична музика " – Ателие 54
20:00 – 22:00 Закриващo DJ/VJ парти с  Nika Yonika & Margg – Вътрешен двор на Академията

* Могат да настъпят промени в програмата | The program is subject to change.

Изложба

Бернд Опл (Австрия) – Хотелска стая / Стая със забавяне / Flock – видео инсталации
Петер Уилям Холден (Англия/Германия) – Порочен кръг – хореографска инсталация

Пьотр Вижиковски (Полша) – „Как да образоваме управник?“ – новооткрити фрагменти от наръчник,
 – интерактивна инсталация

Сибин Василев и Фабиан Блайш (България/Германия) – Едисон – светлинно-звукова инсталация

Венелин Шурелов (България)  – Лампа Дора 2.0 – интерактивна инсталация

Петко Дурмана (България) – Къде живее марсианския президент? – инсталация

Роботев (България) – Дигитални графити – инсталация

Христо Колев (България) – Инфрачервена Мона – интерактивна инсталация

Ангел Чобанов (България) – Кино знак – инсталация

Уъркшопи

Едисон, Водещи: Сибин Василев и Фабиан Блайш (България/Германия)
10-14.09.2013, 13:00-18:00, Ателие 1, Представяне на резултатите от уъркшопа:  14.09. 2013, 18:30-19:00

Въведение към визуално кодиране, Водещ: Роб Фишър (Германия)
11-12.09.2013, 13:00-18:00, Ателие 60, Представяне на резултатите от уъркшопа 12.09. 2013, 18:30-19:00, Ателие 7

Xth Sense – биофизична музика, Водещ: Марко Донарума (Италия/ Великобритания)
12-14.09.2013, 14:00-18:00, Ателие 54, Представяне на резултатите от уъркшопа:  14.09. 2013, 19:30 – 20:00

Филмова & видео програма

Геум-Хюнг Джеонг (Южна Корея) – Munbangu(Канцелария) и Запис, стоп, пусни; Константинос Гианакополус (Гърция) – Родителско пространство; Сол Реза и Даниел Иван (Мексико) – Великата цел; Крис Уайат (Великобритания) – Мисли за Матилда; Мариса Ведениг (Австрия) – TransFolding; Бригит Шолин (Австрия) – Семеен портрет; Маналаку и Лампропулу (Гърция) – Jour Fix; Леа Видакович (Сърбия) – Сестри; Луис Хаугард Йоргенсен (Норвегия) – Джобът; София Морага Сариего (Чили) – Пулс; Hipster films (България) – Къщата на мира; Нора Караламбева и Дилян Бакалски, DAMA12 – Видео селекция на магистрите от програмата на Дигитални изкуства 2012,

Допълнителна програма
NE Fest е фестивал за независимо експериментално изкуство, инициатива на група млади ентусиазирани артисти, с подкрепата на Студентски съвет на Национална художествена академия (НХА). Фестивалът стартира като допълнителна програма на четвъртото издание на ДА Фест – фестивал за дигитални изкуства, организиран от НХА.

Изложби (11 – 14 септември)
Отворена покана – селекция  НХА / ул. “Шипка” 1
Фотография галерия ЛАСТИЦИ / ул “Герлово” 13 / откриване – 11.09, 18:00
Инсталация GLOSSARY DEPOT / ул. “Веслец” 84 / откриване – 12.09, 17:00
Илюстрация + Това / ул. “Марин Дринов” 30 / откриване – 12.09, 20:00
Живопис DADA Cultural Bar / ул. „Георги Бенковски” 10 / откриване – 13.09, 18:00
Рисунка Hip-Hip Atelier / ул. „Княз Борис I” 166 / откриване – 14.09, 17:00
Концерт 11.09, 18:00 / галерия ЛАСТИЦИ / ул. “Герово” 13 
Работилница за рисувани чанти 12.09, 11:00 / + Това / ул. “Марин Дринов” 30 /
Отворена дискусия 13.09, 15:00 / DADA Cultural Bar / ул. „Георги Бенковски” 10
Парти 13.09, 21:00 / NEU BERLIN / ул. “Султан Тепе” 18