Програма за възрастни в Младежкия театър – февруари 2008

Младежки театър “Николай Бинев” (бул. “Княз Дондуков” № 8) е предвидил в програмата си за възрастни през месец февруари 2008 следните заглавия:

Голяма зала

"Дванайсета нощ" на 14 (четв.) и 29 (петък) от 19 ч.
от Уилиам Шекспир /  Постановка: проф. Крикор Азарян
Участват: Светослав Добрев, Деян Ангелов, Николай Луканов, Николай Иванов, Марин Янев, Вежен Велчовски, Георги Кадурин, Красимир Недев, Стефан Мавродиев, Малин Кръстев, Дарин Ангелов, Огнян Голев, Стефан Щерев, музиканти – Стоян Младенов, Цветан Андреев, Георги Сейменов, Димитър Димитров, Велизар Величков
4 награди АСКЕЕР 2007 – за сценография (Д.Ляхова), за костюмография (Д.Ляхова), за музика (Р.Цонев) и за  поддържаща мъжка роля (Г.Кадурин)
Награда „Икар 2007” за музика (Р.Цонев)
Номинация за „Икар 2007” за поддържаща мъжка роля (Г.Кадурин)
Награда за най-добър спектакъл от Международния театрален фестивал „Балкански театрални европортрети” – Блаоевград 2007
Времетраене – 2 ч. 20 мин. – с антракт

"Оливър!" на 6 (срядя), 13 (сряда) и 21 (четвъртък) от 19 ч.
Мюзикъл от Лайънъл Барт / Постановка: Андрей Аврамов
Участват: Тодор Колев, Емил Угринов – дете, Димо Дяков – дете, Ясен Атанасов – дете, Георги Стойков – дете,  Дарин Ангелов, Николай Луканов, Антоанета Добрева-Нети, Ярослава Павлова, Зорница Маринкова, Ангелина Славова, Николай Урумов, Цветан Даскалов, Станка Калчева, Венета Зюмбюлева, Светослав Добрев, Яни Йозов, Мая Бабурска, Койна Русева, Деян Ангелов, Огнян Голев, Яна Титова, Линда Барбара Вацулка, Иван Несторов, Явор Спасов, Вихър Стойчев, Силвия Лулчева, Анна Петрова, Вера Среброва, Иван Златарев,
Хор на Софийските момчета с диригент Адриана Благоева,
Деца от Националното училище за танцово изкуство
Времетраене – 2 ч. 30 мин. с антракт

"В ледовете" на 5 (вторник) 12 (вторник), 19 (вторник), 27 (сряда) от 19 ч.
по „Роман без заглавие” от Димитър Димов
 и романа  „Адриана” от Теодора Димова
Сценична версия: Теодора Димова и Стилиян Петров
Постановка: Стилиян Петров
Участват: Бойка Велкова (гост), Койна Русева, Александра Сърчаджиева (гост), Венета Зюмбюлева, Зорница Маринкова, Деян Ангелов, Дарин Ангелов
Времетраене – 1 ч. 40 мин.

Камерна зала

"Вуйчо Ваньо" на 1 (петък), 15 (петък) и 26 (вторник) от 19 ч.
от А.П.Чехов / Постановка Стефан Мавродиев
Участват: Илия Добрев, Станка Калчева, Лиза Шопова, Венета Зюмбюлева, Георги Кадурин, Малин Кръстев, Иван Несторов, Люба Алексиева
Времетраене – 2 ч. 20 мин.

"Милост за мама" на 8 (петък) и 23 (събота) от 19 ч.
от Яна Добрева / Постановка Илия Добрев
Участват: Нина Стамова, Силвия Лулчева, Вихър Стойчев, Георги Кадурин              
 Времетраене – 1 ч. 30 мин.
– Награда Аскеер 2006 за водеща женска роля (С.Лулчева)