От 1 до 10 май в София – mini ARt fest

На 1 май в София ще бъде открито петото издание на фестивала mini ARt fest. Това е независим фестивал за изкуство, който ще се проведе с богата програма от 1 до 10 май 2015 г. в Underground gallery/studio Culture Lab. София, Сточна гара, ул. Владайска река 4, ет. 4. Куратор на събитието е Гео Калев.

Петото издание на фестивала mini ARt fest е насочено към „Различните общества”. Фестивалът си поставя целта да представи различни „общества” създаващи изкуство от всякакъв жанр. Мини Арт Фест ще връчи награда за най-добро представяне на фестивала, скулптура – Златната Мравка изработена от Looneytools.

Програма

1 МАЙ
18.00 ч. Владислав Христов  – Фотография
18.30 ч. Алекс Рамирез  –  Изложба
19.00 ч. Димитър Германов  – Танцов пърформанс
20.00 ч. Калина Терзиева – „Вътре ли си?”, Намеса в пространство
20.30 ч. JOTEVA&SHOPOV – Визуален пърформанс
21.00 ч. Ясен Згуровски – „Мини култура”, Рисунки – сайкъделик поп
21.30 ч. Таня Стойчева -„ Шапкинг”,  дизайн на шапки
22.00 ч. DJ Африкандро – Афро музика
23.00 ч. MoustacheLove – Disco party

2 MAЙ
БЕЗПЛАТНО НА СЦЕНАТА НА СОФИЯ РИНГ МОЛ
13.00 ч. Цирк „Играчка Плачко” – София
Цирк „Де Ла Люлин” – София
14.00 ч. Качивачи – Атина
15.00 ч. Уъркшоп по цирково изкуство
****
18.00 ч. Мария Стамати – Изложба живопис
19. 00 ч. Вяра Ценова – Изложба бижута
20.00 ч. Румен Валчев – Изложба „Вегенерации”
20.30 ч. Петра Вон Ел – Изложба живопис
21.00ч. Калина Христова – Изложба „MY NAME IS VAGINA”
22.00 ч.RoboKnob – Концерт – Техно лайв сет

3 МАЙ
БЕЗПЛАТНО НА СЦЕНАТА НА СОФИЯ РИНГ МОЛ
13.00 ч. Цирк „Салта Монте и Принцесата на сапунените мехури и кучето Бастер” – София
Цирк „Де Ла Люлин” – София
14.00 ч. Качивачи – Атина
15.00 ч. Уъркшоп по цирково изкуство
***
17.00ч. Петя Денева и Теодора Дончева -Теч – Изложба „Разговори”
18.00 ч. Tattooed people of Sofia – Изложба и дискусия с участието на татуиста Николай Чеков
18.30ч. Констанца-Кика и Мартина Апостолова – „Асансьорът” – интерактивен пърформанс
19.00ч. Десислава Терзиева – Керамика, видео пърформанс „In betwen”
20.00ч. Вера Моллова и Иван Стайков – танцов пърформанс “MEN_ZEIZ”
21.00ч. Салта Монте – „Живот в движение”,  документален филм, режисьор Игор Христов
21.30 DJ Сто Сто – фънки диско мюзик

5 МАЙ
14.00ч. Луиза Душкова – уъркшоп „Контактно жонглиране”
15.00ч. Филип Файър – уъркшоп „Кординация с пой”
16.00ч. Петко Дурмана – Изложба живопис „Червен Ротко” – ул. Капитан Георги Мамарчев 1
19.00ч. Николай Димчевски и Росен Марковски- “Balkan humanist meeting”-живопис и музикален пърформанс
20.00ч.  Пламен Колев – „Велубиан”,  музикален пърформанс
21.00ч. МУФТА – Концерт, Ска/Пънк/реге
22.00 Drunken Octopus Party – LIVE

6 МАЙ
16.00 ч. Го – азиатска игра, теория правила и практика
17.00 ч. Енри Калев – „Живите камъни” -Изложба
18.00ч. Марта Събева а.к.а МIS – Работилница за оцветяване на града с любов
18.30ч. Владето Ето – Асоциативно рисуване за деца и възрастни
19.00ч. Мария Николова – „Вълшебното огледало на Любен Зидаров”, предпремиера, документален филм
20.00ч. Гео Калев и  Симеон Симов – „Военен цирк” – Изложба 3D фотографии
20.30ч. Анимационни филми – филмова къща Гекон (малка зала)
20.30ч. Филип Файър – Танцово шоу
21.00ч. DJ Иво Янев – диско завинаги
22.00ч. MoustacheLove – ЕНЕРГИ-Я,  Диско парти

7 МАЙ
18.00 ч. „На пчелите с любов”, WHO`s THE BEE, Инсталация
18.30ч. Миа Момчилова – “I love Academy And Academy loves Me”, документален филм
19.30ч. Любчо Драганов – „Съсънища” – видео филми
20.00ч. Сара Шакурии – Прожекция на анимационни късометражни филми от Италия
21.00ч. Mr. Smiff – концерт и DJ set, тромпет
22.00ч. DJ Gonsales  – електронна музика

8 МАЙ
БЕЗПЛАТНО НА СЦЕНАТА НА „Детски парк” и  парк „Кестените”  – Банкя
11-17 часа Циркови артисти от МИНИ АРТ ФЕСТ
***
19.00ч. Ралица Енчева ,„ Пин–Нанч”- Изложба
20.00ч. Калоян Величков – Суинг танци и уроци
21.00ч. Вокално студио „Нуша”, български фолклорен концерт
22.00ч. BALKANSKY – DJ set+ JOTEVA – visuals
22.30ч. Филип Файър – бугенг пърформанс
23.00ч. Z3n, Ясен Георгиев, електронна музика

9 МАЙ
19.00ч. Михаела Сашова Занева – „Кошер” – Инсталация
20.00ч. Любо Йончев – “CAIN”, късометражен игрален филм
20.30ч. Ащон Ка – жива статуя
21.00ч. Александър Манджуков „ПРЕД ПО ОТ ЗАД”, Coldpiece dance theater company
22.00ч. Антон Карадимчев – Тонката, Ревю на дреши от тоалетна хартия, с помоща на КУКНАЛ
22.30ч. Психо вижън, Концерт – industrial/E.B.M., DJ Magistus, DJ T.A.

10 MAЙ
20.00ч. Отворена покана за Джем сешън към всички артисти на фестивала

21.00ч. връчване на наградата „ЗЛАТНА МРАВКА” 2015 г.

22.00ч. Димо Петров – Теумесийската лисица или как музиката катастрофира в шума – DJ излъчване