Обявени са номинациите за ИКАР 2009

Вчера на пресконференция в Театър "София" бяха обявени номинациите за тазгодишните награди ИКАР.
Ето и номинираните:

Майсторско техническо осъществяване
„Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна
„Ревизор”, Театър „София”
„Страхотни момчета”, Младежки театър „Николай Бинев”

Куклено изкуство
„Малкият принц”, Държавен куклен театър – Пловдив
„История за чайка и банда котараци”, Столичен куклен театър
„Красавицата и звярът”, Държавен куклен театър – Варна

Награда на Асоциацията на куклените театри в България за композитора Петър Цанков за музиката към спектакъла „Малката русалка” в Държавен куклен театър – Стара Загора

Номинации „Златен глас” за дублаж
Елена Русалиева за дублаж в сериала „Грозната Бети”
Татяна Захова за дублаж в сериала „Едно момиче в Аляска”
Симеон Владов за дублаж в сериала „Гордост”

Награда за цирково изкуство за Ангел Данчев Славов за дългогодишна творческа дейност в цирковото изкуство с особено значими постижения в областта на конните жанрове – джигитовка и жокейство, икарийски игри и ексцентриада

Авторска музика или оригинално музикално оформление
Петър Дундаков за спектакъла „Амарантос”, НДТ „Сълза и смях”  и „Театър на голия охлюв”, НБУ
Александър Даниел за спектакъла „Пеперудите са всъщност изтребители”, спектакъл на сдружение „По действителен случай”
Емилиян Гацов за спектакъла „Замлъкване”, „Пърформънс Лаб София”, УТ „Театър на голия охлюв”, НБУ, в партньорство с Театрална работилница „Сфумато”

Сценография
Невена Кавалджиева за спектакъла „Волпоне”, Народен театър „Иван Вазов”
Мира Каланова за спектакъла „Тайбеле и нейният демон”, Драматичен театър „Гео Милев” – Стара Загора
Никола Тороманов за спектаклите „Валентинов ден”, Малък градски театър „Зад канала” и „Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна

Дебют
Младен Алексиев за режисурата на спектакъла „Радост за моето сърце”, Драматичен театър – Ловеч
Деница Аргиропулос за сценографията на „Радост за моето сърце”, Драматичен театър – Ловеч
Ирина Дочева за ролята си в „Пеперудите са всъщност изтребители” – спектакъл на сдружение „По действителен случай”
Борис Георгиев за ролята си в спектакъла „Когато рокът беше млад”, Общински театър „Възраждане”

Режисура
Явор Гърдев за спектакъла „Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна
Иван Добчев за спектакъла „Лазар и Иисус”, Театрална работилница „Сфумато”
Десислава Шпатова за спектакъла „Изкуството да смиташ боклука под килима”, Драматичен театър „Константин Величков” – Пазарджик

Поддържаща мъжка роля
Ангел Генов за ролята на Панталоне в спектакъла „Принцеса Турандот”, Театър „София”
Добрин Досев за ролята на Подкальосин в спектакъла „Женитба”, Драматичен театър „Константин Величков” – Пазарджик
Марин Янев за ролята на Анучкин в спектакъла „Женитба”, Народен театър „Иван Вазов”

Поддържаща женска роля
Станка Калчева за ролята на Пианистка на неопределена възраст, Джанет Бърмайстър в спектакъла „Страхотни момчета”, Младежки театър „Николай Бинев”
Йорданка Стефанова за ролята на Майката (Досадата) в спектакъла „Амарантос”, НДТ „Сълза и смях” и „Театър на голия охлюв”, НБУ
Ирмена Чичикова за ролята на Мариане в спектакъла „Изкуството да смиташ боклука под килима”, Драматичен театър „Константин Величков” – Пазарджик

Главна мъжка роля
Димо Алексиев за ролята на Калигула в спектакъла „Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна
Цветан Алексиев за ролята на Владимир в спектакъла „В очакване на Годо”, Държавен сатиричен театър „Алеко Константинов”
Ленко Гурков за ролята на Брайън в спектакъла „Радост за моето сърце”, Драматичен театър – Ловеч

Главна женска роля
Мимоза Базова за ролята на Юлия в спектакъла „Родилно петно”, Театрална работилница „Сфумато”
Светлана Янчева за ролята на Катя в спектакъла „Валентинов ден”, Малък градски театър „Зад канала”
Рени Врангова за ролята Агафя Тихоновна в спектакъла „Женитба”, Народен театър „Иван Вазов”