НАТФИЗ стартира 36-часов театрален и кино маратон

Студентите от Академията за театрално и филмово изкуство "Кръстьо Сарафов" ще предложат на публиката 36-часов маратон. За трети път Академията ще отвори вратите на сцените, аудиториите, кино и видео залите си, за да покаже продукцията на своите студенти през последната година – представления; етюди; откъси; открити репетиции; изпитни работи по актьорско майсторство, сценична реч, режисура, както и специално подготвена програма от дипломни и курсови филми на студентите по режисура, операторско майсторство, монтаж и анимация.

Зрителите ще могат да видят освен резултата от обучението на студентите в НАТФИЗ – готовия продукт – представление, филм, както и да надникнат зад кулисите”, за да станат част от процеса на обучение, да „влязат в кухнята” и да разберат през какви етапи минават студентите преди да станат професионалисти. Всяка година на учебните сцени на кукления и драматичен театър премиери имат над 10 дипломни спектакъла, около 20 семестриални открити изпита, които имат формата на театрален продукт, а във филмовия факултет на екран излизат около 30 филма.

Маратонът е част от националното турне на Академията, което започна на 13-ти април и ще продължи до 15-ти май в 14 града – Шумен, Варна, Добрич, Плевен, Стара Загора, Сливен,Ямбол, Благоевград, Пловдив, Враца, Бургас, Русе, Силистра, Смолян. Арт маратонът стартира на 25 април в 10.00 часа. Вхидът ще е свободен за всички желаещи до изчерпване на свободните места.

Ето и програмата на театралния и кино маратон:

25 април, събота

10:00 /СЦЕНА 47/ ПЛАСТИЧЕСКИ МОНОЛОЗИ
художествен консултант доцент александра хонг
III курс театър на движението, художествен ръководител доцент Александър
Илиев и асистент доцент Александра Хонг

11:00 /УКТ/ МЪРЗЕЛИВАТА ПЧЕЛИЧКА, за деца, по методи бежански
режисьор Ева Кьосовска, драматизация Ева Кьосовска и веселин бойдев
IV курс актьорство за куклен театър, художествен ръководител професор
боньо лунгов и асистенти доцент мая енчева и константин каракостов

12:30 /СЦЕНА 47/ ЗАЕДНО С ГЕРОИТЕ НА ЧЕХОВ
преподавател по слово доцент диана борисова
III курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител доцент
веселин ранков и асистенти светослав добрев и богдан петканин

13:30 /УКТ/ НАПРАВИ СИ СВОЯ КУКЛА-АТЕЛИЕ ЗА ДЕЦА
ръководител на ателие технология на кукления театър мирослав цветанов

13:30 /УКТ/ ГРИМИРАНЕ НА ДЕЦА
студенти от сценография за куклен театър, художествен ръководител
професор мая петрова

14:00 /сцена 202/ С ТОМЧЕ ШЕКСПИР ПОД РЪКА, откъси
II курс театрална режисура, художествен ръководител професор красимир
спасов и асистент десислава боева

15:00 /СЦЕНА 405/ ШЕКСПИР.МОЛИЕР.НАЧАЛОТО.
I курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител професор
снежина танковска и преподаватели александър митрев и стилиян стоянов

15:30 /СЦЕНА 47/ ПСИХОТЕКА, мимодрама трилър
режисьор доцент александър илиев
III курс театър на движението, художествен ръководител доцент александър
илиев и асистент доцент александра хонг

16:00 /СЦЕНА 102/ ОТКРИТ УРОК,етюди за деца и възрастни
I курс актьорство за куклен театър, художествен ръководител доцент жени
пашова и асистент михаела тюлева

17:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ЕДМОНД от дейвид мамет
режисьор професор пламен марков
IV курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор пламен марков и асистенти доцент ивайло христов и калин
ангелов

19:00 /СЦЕНА 47/ ЗАМИНАВАМ от алексей слаповский
режисьор петър пейков
III курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор здравко митков и асистент петър пейков

19:00 /УКТ/ ПАТИЛАНЦИ,за деца и възрастни, по ран босилек
драматургичен сценарий и постановка професор румен рачев и доцент боряна
георгиева
III курс актьорство за куклен театър с художествен ръководител професор
румен рачев и асистент доцент боряна георгиева

19:00 /СЦЕНА 203/ ОТКЪСИ ОТ СЪВРЕМЕННА РУСКА ДРАМАТУРГИЯ
II курс актьорство за драматичен театър с художествен ръководител
професор доктор атанас атанасов и асистенти александър събев и антон
угринов

20:30 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

21:00 /СЦЕНА 203/ ОТКЪСИ ОТ ПИЕСИ НА ХАРОЛД ПИНТЪР
II курс актьорство за драматичен театър с художествен ръководител
професор доктор атанас атанасов и асистенти александър събев и антон
угринов

21:30 /СЦЕНА 47/ ЗАМИНАВАМ от алексей слаповский
режисьор петър пейков
III курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор здравко митков и асистент петър пейков

23:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ КЛАС
режисьор доцент ивайло христов
IV курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор пламен марков и асистенти доцент ивайло христов и калин
ангелов

26ти април, неделя

00:30 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

03:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ МРЕЖАТА,танцов спектакъл
режисьор румяна маркова
IV курс театър на движениетo, художествен ръководител доцент ясен
вълчанов

04:00 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

06:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ БЕЛГРАДСКА ТРИЛОГИЯ от биляна сръблянович
режисьор доцент ивайло христов
IV курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор пламен марков и асистенти доцент ивайло христов и калин
ангелов

07:30 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

09:00 /СЦЕНА 47/ ЗАЛОЖНАТА КЪЩА,за деца и възрастни
режисьор доцент александър илиев
IV курс театър на движениетo, художествен ръководител доцент ясен
вълчанов

10:30 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ БОГ,от уди алън
независим проект на студенти от I и II курс актьорство за драматичен
театър; I и II курс актьорство за куклен театър

12:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ОТКРИТ УРОК
I курс театър на движението,художествен ръководител доцент александра
хонг и асистент таня жоакисман

12:30 /СЦЕНА 47/ ОБЛАК РАЙ от георгий николай и николай достал
режисьор богдан петканин
III курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител доцент
веселин ранков и асистенти светослав добрев и богдан петканин

13:30 /УКТ/ НАПРАВИ СИ СВОЯ КУКЛА-АТЕЛИЕ ЗА ДЕЦА
ръководител на ателие технология на кукления театър мирослав цветанов

13:30 /УКТ/ ГРИМИРАНЕ НА ДЕЦА
студенти от сценография за куклен театър, художествен ръководител
професор мая петрова

13:30 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ОТКРИТ УРОК
II курс театър на движението, художествен ръководител доцент петя
стоилова и асистент марина тодорова

14:00 /СЦЕНА 203/ МОНОЛОГЪТ-УПРАЖНЕНИЕ ПО СТИЛ
преподавател по слово професор иванка бенчева
II курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор доктор атанас атанасов и асистенти александър събев и антон
угринов

15:30 /СЦЕНА 405/ ПОД ВЛАКА, опити
I курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител професор
маргарита младенова и професор иван добчев и преподавател албена
георгиева

16:30 /СЦЕНА 202/ С ТОМЧЕ ШЕКСПИР ПОД РЪКА,откъси
II курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор красимир спасов и асистенти николай ламбрев-михайловски и
веселин мезеклиев

17:00 /СЦЕНА 102/ РЕДЖИНАЛД И БЛЕКИ от доналд бисет, за деца и
възрастни
режисьор олег шулев, III курс режисура за куклен театър, художествен
ръководител професор слави маленов; участват III курс актьорство за
куклен театър

18:00 /СЦЕНА 47/ ПУХЕНИЯТ от мартин макдона
режисьор стайко мурджев, IV курс режисура и организация на театралния
процес, художествен ръководител професор пламен марков; участват IV курс
актьорство за драматичен театър, художествен ръководител професор пламен
марков и асистенти доцент ивайло христов и калин ангелов

19:00 /УКТ/ МУЗИКАТА В МОИТЕ РЪЦЕ,за деца и възрастни
II курс актьорство за куклен театър, художествен ръководител професор
дора рускова и асистент росен русев

19:00 /СЦЕНА 405/ ПЪРВИ СТЪПКИ-ЕТЮДИ
I курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител професор
стефан данаилов, главен асистент росица обрешкова и преподавател сава
драгунчев

20:30 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ИСТОРИИ ОТ СТАРАТА БЪЛГАРИЯ, Постановка професор
иванка бенчева и калин ангелов, по автентични фолколорни текстове
IV курс актьорство за драматичен театър, художествен ръководител
професор пламен марков