Започва арт фест "Водна кула"

От 24 до 30 юни в София ще се проведе традиционния летен арт фестивал "Водна кула". Програмата е разнообразна с български и чуждестранни артисти, които ще вземат участие в изложби, видеоинсталации, пърформанси и дискусии. Местата, където ще се случават събитията са Водната кула в квартал "Лозенец", метростанция "Сердика", "Централна минерална баня и Военния музей. Входът е свободен.

Официалното откриване на фестивала ще бъде на 24 юни от 18 до 23 часа във Водната кула.

Участват:

Aдам Климчак (Полша), Adam Klimczak (Poland)
PRESSURE TOWERS интерактивна уеб инсталация

Албена Баева (България), Albena Baeva (Bulgaria)
инсталация "Универсална среща
акция с интерактивни роботи"

Борис Ойхерман (Израел), Boris Oicherman (Israel)
инсталация "Между облака и часовника 3 част"

Джеръми Месинджър (Великобритания), Jeremy Messenger (Great Britain)
инсталация "Нови архитектурни пространства в изхвърлени опаковки"

Джордан Уест (САЩ), Jordan West (USA)
арт книги

Златна Михайлова, Здравка Кантарева (България) Zlatna Mihaylova, Zdravka Kantareva (Bulgaria)
инсталация с букви

Катка Пръзкова (Чехия), Katka Pruzkova (Czech Republic)
постери на витрина с лицата на Еразъм студенти, които вече не са в БГ

Лъчезар Бояджиев/ Luchezar Boyadjiev
инсталация

Мариуш Солтишик (Полша), Mariusz Soltysik (Poland)
инсталация "Нашественици"

Мариана Тонева (България) Mariana Toneva (Bulgaria)
видео инсталация – 1 минута положителна мисъл за Япония

Пол Джоунс Уелс (Великобритания), Paul Jones Wales (Great Britain)
Заедно с Рaдостин Седевчев и Никола Грозданов (България) – пърформанс с почва, донесена от Уелс "Internal Exile"

Рейчъл Парсънс (Великобритания) Rachael Parsons (Great Britain)
инсталация/ принт "Серия любовни писма на велики личности"

Сара Синклер (Шотландия) Sara Sinclair (Scotland)
видео инсталация "Да се видим на Водната Кула"

Сидони Зу-Зу Робъртс (Великобритания) Sidonie Zou-Zou Roberts (Great Britain)
видео "Alpha male and the Sea,part II"

Цвета Богданова, Велина Кокалова, Милен Йорданов (България) Tsveta Bogdanova, Velina Kokalova, Milen Yordanov (Bulgaria)
инсталация "Тълковен генератор"

Фроде Стен Якобсен (Новергия) Frode Sten Jacobsens (Norway)
видео "Цикъл 2"

Хоакин Гасконя Паленсия (Филипини) Joaquin Gasgonia Palencia Manila, (Philippines)
видео "Песен"

Хуан Андрес Миланес Б. (Куба/Норвегия) Juan Andres Milanes B. (Cuba/Norway)
видео "В права линия от лицето до гърба ми"

Програмата:

24.06 20:45
Пърформанс Анне Вешински и Арни Гудмондсон
сватбена церемония

24.06 17:00–20:30
Музика – Мънси, Дичката и ко./ Music by Muncy, Dichkata & co.

24.06 21:00–22:30 Лятно кино – международна селекция филми на артисти от Том Кърк/ Open-air cinema – a selection of International short-films by Tom Kirk

26.06 11:00
Лиляна Ангелова (България) Lilyana Angelova (Bulgaria)
уъркшоп за възрастни хора

Яна ЯаЯха (България) Yana YaYaha (Bulgaria)
йога и медитация за хора от всички възрасти

Краси Кирчева (България) Krasi Kircheva (Bulgaria)
уъркшоп по астрология с игра на вълшебни приказки

Дейвид Кър (Ирландия) Dadiv Kerr (Ireland)
уеб и принт

26.06 14:00 Пърформанс – Маркос Видал, Ирене Пуекес, Летисия Мария Муноз (Испания) Performance – Marcos Vidal, Irene Peukes, Leticia Maria Munoz (Spain), Дарко Стойч (Сърбия) Darko Stojch (Serbia)
пърформанс футбол – "Water tower dream team"

Централна Минерална Баня
пл.Бански 1/ 1 Banski sq.
25.06-30.06
20:00-23:00

Албъс Кавъс, Питър Крско (САЩ) Albus Cavus, Peter Krsko (USA)
принт

Анна Т (Гърция) Anna T (Greece)
видео "Кукла"

Andy Broadey (UK)/ Анди Броади (Великобритания)
Ре модел – пространствена инсталация

Александра Макглин (Великобритания) Alexandra McGlynn (Great Britain)
"Разговаряй с мен, София" – интерактивен експеримент в софийски трамвай

Хуан Дел Гадо (Великобритания) CREMER PROJECTS Juan del Gado (Great Britian)
видео инсталация "Кого забавляваш?"

Катерин Констанс Гилсен (Норвегия) Cathrine Constanse Gjelsnes (Norway)
видео на стена "Tableau Vivantes"

Ендер Гелгеч (Турция) Ender Gelgec (Turkey)
инсталация с градински маркуч

Мария Гювели (гърция) Maria Gouveli (Greece)
картини

26-27.06 Moorland Productions & GTFA (Великобритания/ Чехия) (Great Britain/Czeck Republic)
видео инсталация

20:30 PANTAREI (България) PANTAREI (Bulgaria)
танцов пърформанс

Парайк Лийхи (Великобритания) Paraic Leahy (Great Britain)
картини

Уанг Хаян (Китай) Wang Haiyuan (China)
инсталация "подарък – вашият аромат"

25.06 21:00 Александрос Папамарку (Холандия) Alexandros Papamarkou (The Netherlands) – Tsarino Project
пърформанс и инсталация

25.06 Аника Шварцлозе и Джонас Лун (Холандия)
Anika Schwarzlose & Jonas Lun (The Netherlands)
видео бокс "Преход към другото"

25.06 21:30 Аран Пул (Великобритания) Arran Poole (Great Britain)
Инсталация със звук "Оtautahi"

FAMILIAR: Анна Таннер, Ерика Ейрес, Мишел Хана (Шотландия) FAMILIAR: Anna Tanner, Erica Eyereс, Michelle Hannah: (Scotland)
групова експозиция – картини, фотография, видео и пърформанс

Бриджет Бач, (САЩ) Bridget Batch, Кевин Кули Kevin Cooley (USA)
видео "Гълъби" Musiques pour cultes with Jean-Luc Sinclair

Ивелина Минева, Георги Василев Ivelina Mineva, Georgi Vasilev (Bulgaria)
инсталация Проект "Вълшебното в нас" (България)

Диана Бонева Diana Boneva
видео "Риба"
Video Screening "Fish"

Дафне де Зоневил (Холандия) Daphne de Sonneville (The Netherlands) Tsarino Project
инсталация с картини

Джен Хирш (Израел) Jenn Hersch (Jenia Chaadaev) (Israel)
фотография и акрил
Photography and Acryl

Джейко Джон Кехо(Великобритания) JAYKOE Jon Keho (Great Britain)
видео инсталация "Деформирани градове"

Джордан Уест (САЩ) Jordan West (USA)
арт книги презентация

Георги Шаров (България) Georgi Sharov (Bulgaria)
фото инсталация "Grand Finale"

Георги Ямалиев (България) Georgi Yamaliev Bulgaria
next-next-next
пространствена инсталация

Златина Григорчева (България) Zlatina Grigorcheva (Bulgaria)
Картини

Фабиан Естебан Шаленкамп Хес Инкарт (Испания) FABIÁN ESTEBAN SCHALEKAMP HESS (Spain)
видео лооп "Ходя до безкрай"

Мария Исабел Урибе Дусан Инкарт (Испания) MARIA ISABEL URIBE DUSSAN (Spain)
видео лооп "Един момент "

Калин Плугчиев (България) Kalin Plugchev (Bulgaria)
принт

Керън Залц (израел) Keren Zaltz (Israel)
видео "Въздушен джоб" и фото инсталация

27.06 18:30 Кика Николела (Бразилия) проект ECVP V3 – представен от Стина Персдотер (Швеция) Kika Nicolela (Brasil) presented by Stina Pehrsdotter (Sweden) премиера на ECVP 3 (Изящен труп видео проект)

Константинос-Антониос Гутос (Гърция) Konstantinos-Antonios Goutos (Greece)
видео "theFlâneu®"

Кейтлин и Андрю Уеб-Елис (Великобритания) Caitlin and Andrew Webb-Ellis (Great Britain)
видео инсталация "Прилепване"

Кристиане Пешек, Хорст Мариа, Маркус Блаха, Робърт Габрис (Австрия) Christiane Peschek, Horst Maria, Markus Blaha, Robert Gabris (Austria)
инсталация "bathing"

Клаус Меринг (Австрия) Klaus Maehring (Austria)
изложба "в куфар"

Лора Нуркова, Мая Желязкова, Роберто Наболи (България) Lora Nurkova, Maya Zheliazkova, Roberto Naboli (Bulgaria)
инсталация "4’33” в дъжда"

Леда Ванева (България) Leda Vaneva (Bulgaria)
видео инсталация върху хартиени чаши

Лена Бергендал (Швеция) Lena Bergendahl (Sweden)
видео и инсталация със звук "Ще дочакаме друг залез"

Мари Роос (Холандия) Marije Roos (The Netherlands) Tsarino Project
картини

Мариана Морандузо (Португалия) Фабио Аугуста
Mariana Moranduzzo, Fabíola Augusta (Portugal)
пърформанс и инсталация

Мадалена Маури (Италия) Maddalena Mauri (Italy)
картини с мухъл "Чупливо"

25.06 20:15 "10.11" Мартин Пенев, Николета Бончева, Нели Симеонова, Ахинора Будинова, Стефан Дончев, Яна Докева, Наталия Тодорова, Велика Прахова, Катка Пръзкова (България)
"10.11" Martin Penev, Nikoleta Boncheva, Neli Simeonova, Ahinora Budinova, Stefan Donchev, Yana Dokeva, Natalia Todorova, Velika Prahova, Katka Pruzkova (Bulgaria)
Пърформанс "SEAT&BEAT"

Никола Минчев (България) Nikola Minchev (Bulgaria)
инсталация

Петер Уестман (Швеция) Peter Westman (Sweden)
инсталация "астронавт"

Рикардо Леал Гомес (Португалия) Ricardo Leal Gomes (Portugal)
инсталация с морски черупки "Стаята на любопитството"

Румен Димитров – Попа
Rumen Dimitrov – Popa
пространствена инсталация
Site-specific Installation

25.06 21:30 Стина Персдотер (Швеция)
Stina Pehrsdotter (Sweden)
пърформанс "Красивата червена агония"

Томек Матушак (Полша) Tomek Matuszak (Poland)
фотографии

Томи Тинг (Канада/Великобритания) Tommy Ting (Canada/Great Britain)
фото слайд "Блян"

Федерико де Биазе (Италия) Federico De Biase (Italy)
звукова инсталация с 4 колони

Цветелина Борисова (България) Tsvetelina Borisova (Bulgaria)
инсталация с обувки

Щефан Рибел (Германия) Stefan Riebel (Germany)
4 видео инсталации с текст

Ян Домс (Холандия) Jan Doms (The Netherlands)
скулптура от стъкло "Рая на земята"

Янив Ваисса (Израел) Yaniv Waissa (Israel)
фото "Ураганът все още бушува отвътре", "Лебедова песен"

Хитоми Каммаи (Япония) Kammai Hitomi (Japan)
видео и скулптура "Космически театър"

Шарлоте Мум (Холандия) Charlotte Mumm (The Netherlands)
картини

lemeh42 (Италия) lemeh42 (Italy)
анимация "Вътрешен звук"

Зузана Янку (Чехия) Zuzana Janku (Czech Republic)
фото изложба

Хенрсикас Рискус/ ТЕМА Литва Henrikas RIŠKUS – TEMA (Lithuania)
инсталация с храна

Юха Ван Инген (Финландия) Juha van Ingen (Finland)
Видео "в дъжда"

Съпътстваща програма/ Parallel program
24 – 30.06

25.06 22:30
Парти с Dj Vikenti, Munsee и Surbahar
Party s DJ Vikenti, Munsee and Surbahar
тайна локация

25.06 – 30.06
Димитър Петров (България)
Ул Цар Шишман 33Б/ 33B

Спътник на Водната кула

25.06. 15:00 ч. – Философско четене
26.06  18:00 ч. – Дуоника и чаткалина в градината на църквата "Св. Седмочисленици" – Димитър Николов Кръстев
27.06. 10:00 – Литературно четене
28.06. 10:00 – Стенопис живопис и графити-опити и съждения
29.06. 10:00 – Ред и чистота завършеност
30.06. 10:00 Медитация танц транс

25.06 21:00-23:00
кино „Влайкова” Vlaikova cinema
Иво Иванов+ Tony (dkstrct) Ivo Ivanov & Tony
аудио и видео инсталация и парти: Войната срещу предразсъдъците

27.06 клуб Twins/ Club Twins
Кино на чорчик с Том Кърк

27.06 14:00
Институт Сервантес-София
Instituto Cervantes Sofia
Incart (Испания) Incart (Spain)
презентация на Инкарт фестивал Майорка
Presentation Incart festival in Mallorca

28.06
Централна минерална Баня/ Central Mineral Bath
"В самолет без билет"
представяне на автори в областта на приложните изкуства и дизайна
Flight without a ticket project, vol.7 "Fresh & Clean" – presentation of artists involved in design and applied arts
bezbilet.blogspot.com
Artmarket

30.06
Клуб Culture Beat/ Culture Beat club
Here You Are, Борис Симеонов, Белла, Светослав Кавръков (България)
Boris Simeonov, My Dear Bella & Svetoslav Kavrukov (Bulgaria)
прожекция "Home Sweet Home"

Workshops/Творчески ателиета
23.06 – 30.06

Централна минерална Баня
Джулия Франсис (Великобритания) Julia Francis (Great Britain)
уъркшоп склуптура

Филип Лазаревски UNDERLOVER (България) Filip Lazarevski UNDERLOVER (Bulgaria)
уъркшоп фотография

25-26.06
Централна минерална Баня
Ефросина Пенева DECORSIGN (България) Efrosina Peneva DECORSIGN (Bulgaria)
уъркшоп рециклиране, COSTA CAFE

25.06 18:00 ч. презентация на фестивал "Drap Art" Барселона, presentation of "Drap Art" festival, Barcelona

Стефан Гущанов UNDERLOVER (България), Stefan Gushtanov UNDERLOVER (Bulgaria)
творческа работилница: Домашен сапун

26.06.11 11:00
Водна Кула неделя сутринта

Лиляна Ангелова (България) Lilyana Angelova (Bulgaria)
уъркшоп за възрастни хора
Workshop for adults

Яна ЯаЯаха (България) Yana YaYaha (Bulgaria)
йога и медитация за възрастни хора

Краси Кирчева (България) Krasi Kircheva (Bulgaria)
уъркшоп по астрология с игра на вълшебни приказки

26.06 14:00
Performance Маркос Видал, Ирене Пуекес, Летисия Мария Муноз, Marcos
Vidal, Irene Peukes, Leticia Maria (Spain), Дарко Стойч (Сърбия) Darko Stojch (Serbia)
пърформанс футбол – "Water tower dream team" 

Fringe fest/ Фриндж фест – Водна кула, ж.к. Лозенец
01.07 – 10.07

05.07-06.07 18:00, 19:00, 20:30
36 маймуни
театралната инсталация "Ева Бехщайн" нощта на прилепите

05.07 21:30
Аудио-визуален пърформанс
Музика на живо – Венцислав Диков
Vj – Спартак Йорданов, Ралица Тонева

7.07 19:00
Ясен Василев и Верджи/ Yasen Vasilev and Verzhi
поезия/ пърформанс

09.07
Ida Daniel
"да изядеш ябълката" "to eat the apple"

10.7 19:00
музикален пърформанс – творчески колектив GRAPESHADE (Берлин)
Music Performance by GRAPESHADE (Berlin)
"Onetime" Биляна Вучкова (цигулка/глас)
Катарина Мевес, Инго Ройлеке (танц)
Клаус Янек (бас/eлектроника)