В деня на влюбените гледaйте Ромео и Жулиета в театър София

Ромео и Жулиета е драма, която прави констатацията, че любовта е смърт. Връзката на любовта със смъртта е тема, непрестанно измъчваща ония, които се вглеждат в дълбините на живота. На върха на екстаза си любовта е съприкосновение със смъртта. С любовта и смъртта е свързано най-голямото напрежение в човешкия живот, отхвърлянето на принудителната власт на всекидневието.

В месеца на влюбените Театър "София" предлага "Уикенд за двама" на специална цена

Програма на театър София за месец февруари 2009 год.
голяма сцена
3 вторник
Хотел между тоя и оня свят
от 19 до 21.30 ч.
от Ерик-Еманюел Шмит
режисьор: проф.Здравко Митков
участват: Пламен Манасиев, Веселин Ранков, Ани Вълчанона, Ангел Георгиев, Лилия Маравиля, Величка Георгиева, Михаил Милчев, Мила Банчева

4 сряда     
Принцеса Турандот                       
от 19 до 21.45 ч.

от Карло Коци
режисьор: Рубен Симонов
участват: Доси Досев, Мила Банчева, Лилия Маравиля,
Десислава Малчева, Йорданка Любенова, Николай Върбанов, Калин Врачански, Николай Антонов, Росен Белов, Ангел Генов, Сава Пиперов, Пламен Манасиев,
студенти от НАТФИЗ „Кр.Сарафов” клас Александър Илиев


5 четвъртък    
Абена
от 19 до 20.55 ч.

от Йордан Йовков
режисьор: Стефан Стайчев
участват: Лилия Маравиля, Любомир Младенов,Пламен Манасиев, Невена Калудова, Росен Белов, Доси Досев, Ириней Константинов, Йорданка Любенова, Николай Антонов, Милен Николов, Искра Донова, Михаил Милчев, Сава Пиперов, Петя Силянова, Десислава Малчева, Милена Живкова, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Мартин Радилов

7 събота    
Ревизор    от 19 до 21.45 ч.
от Н.В.Гогол

режисьор: Бойко Богданов
участват: Сава Пиперов, Мария Сапунджиева, Невена Калудова,
Михаил Милчев, Николай Антонов, Пламен Манасиев, Росен Белов,
Ангел Генов, Пламен Сираков, Калин Врачански, Николай Върбанов, Милен Николов, Продан Нончев, Йорданка Любенова, Милена Живкова, Лилия Маравиля, Мартин Гяуров

9 понеделник
Калигула                                                    
от 17 и от 20 ч.

гостува ДТ гр.Варна   
сценична версия и постановка Явор Гърдев
   
10 вторник    
Калигула                                                    
от 17 и от  20 ч.

гостува ДТ гр.Варна   
сценична версия и постановка Явор Гърдев
       
11 сряда    
Макбет от Хайнер Мюлер

режисьор: Крис Шарков
от 19 ч.
гостува ДТ гр.Варна   
сценична версия и постановка Явор Гърдев
   
12 четвъртък   
Уморените коне ги убиват, нали?    
от 19 ч.

от Хорас Маккой
режисьор: Здравко Митков
участват: Мила Банчева, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Пламен Манасиев, Елена Кабасакалова, Калин Врачански, Лилия Маравиля, Михаил Милчев, Десислава Малчева, Светломир Радев, Невена Калудова, Милен Николов, Милена Живкова, Росен Белов, Таня Мицкова, Майя Остоич, Йорданка Любенова, Богдан Глишев

13 петък   
Приключения опасни със герои сладкогласни
от 10.30 до 13 ч.

от Недялко Йорданов
режисьор: Недялко Йорданов
участват: Катя Иванова, Йорданка Любенова, Богдан Глишев, Росен Белов, Майя Остоич, Сава Пиперов, Николай Антонов, Николай Върбанов, Мартин Гяуров, Мартин Радилов

14 събота    
Ромео и Жулиета    от 19 до 21.45 ч.
от Уилям Шекспир

режисьор: проф.Здравко Митков
участват: Мартин Гяуров, Мила Банчева, Ангел Генов, Пламен Манасиев, Росен Белов, Николай Върбанов, Искра Донова, Лилия Маравиля, Михаил Милчев, Сава Пиперов, Невена Калудова, Милен Николов, студенти от НАТФИЗ клас проф.Здравко Митков

17 вторник    
Принцеса Турандот от 19 до 21.45 ч.

от Карло Коци
режисьор: Рубен Симонов

18 сряда    
Ревизор    от 19 до 21.45 ч.

от Н.В.Гогол
режисьор: Бойко Богданов

20 петък    
Албена    от 19 до 20.55 ч.

от Йордан Йовков
режисьор: Стефан Стайчев
участват: Лилия Маравиля, Любомир Младенов, Пламен Манасиев, Невена Калудова, Росен Белов, Доси Досев, Ириней Константинов, Йорданка Любенова, Николай Антонов, Милен Николов, Искра Донова, Михаил Милчев, Сава Пиперов, Петя Силянова, Десислава Малчева, Милена Живкова, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Мартин Радилов

21 събота
Балет „Арабеск” от 19 ч.
Премиера

24 вторник    
Змейова сватба от 19 ч.

гостува ДТ    
от П.Ю.Тодоров
Благоевград           
режисьор: Крум Филипов

Зала “49"
6 петък    

Кучката    от 19 до 20.50 ч. 
от Теодора Димова
режисьор: Георги Михалков
участват: Марта Кондова, Петя Силянова, Ангел Генов, Милен Николов, Милена Живкова, Ивайло Герасков, Йорданка Любенова

13 петък    
Драскотини от дъжда   
от 19 до 20.15 ч.

от Яна Добрева
режисьор: Димо Димов
участват: Пламена Гетова, Ангел Генов, Невена Калудова, Михаил Милчев

15 неделя    
Кучката    от 19 до 20.50 ч. 

от Теодора Димова
режисьор: Георги Михалков

19 четвъртък   
Хайде да убием Матилда    от 19 до 20.30 ч.

от Орлин Дяков   
режисьор: Стефан Стайчев
участват: Любомир Младенов, Ивайло Герасков

27 петък        
Предпремиера
Как се научих да кормувам от 19 ч
.
от Пола Вогъл
режисьор: Николай Поляков
участват: Елен Колева, Ириней Константинов, Пламен Манасиев, Десислава Чутуркова, Десислава Малчева
                                  
28 събота      
Премиера
Как се научих да кормувам от 19 ч.

от Пола Вогъл
режисьор: Николай Поляков
участват: Елен Колева, Ириней Константинов, Пламен Манасиев, Десислава Чутуркова, Десислава Малчева
   
Мраморно фоайе
15 неделя
Поетично кафене                                                  
от 17 ч.